Makina me qera ne Napoli

Kërkoni makinë me qira në Napoli

Location
Pick-Up
Return
Pick-Up
DiscoverCars Sixt Hertz Alamo
Avis Budget Enterprise Europcar
Filters
Back
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€9 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€10 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€11 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€21 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€23 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€29 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€40 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€90 per day

Vlerësimi i kompanive me qira në Napoli

Më poshtë është vlerësimi i kompanive të makinave me qira që ofrojnë shërbimet e tyre të marrjes me qira të makinave në Napoli. Renditja bazohet në komentet e turistëve dhe çmimet më të ulëta.

Pse të marrësh me qira një makinë në Napoli?

Makina me qera ne Napoli

Neapolis është një qendër e madhe kulturore e Kampanisë italiane, e cila ka shumë atraksione. Qyteti antik i Pompeit nën hirin vullkanik, bregdeti shumëngjyrësh i Amalfit, pamjet historike të perandorisë antike dhe shumë më tepër. Do t'ju duhen makina me qira në Napoli për të parë gjithë këtë bukuri.

Ky vend është një pikënisje e përshtatshme për të eksploruar këtë vend të bukur. Në fund të fundit, këtu mund të shkoni në cilindo nga drejtimet, duke e përfunduar udhëtimin tuaj në vreshtat e Siçilisë.

Udhëtimi juaj do të jetë shumë më i bukur nëse merrni një makinë me qira në aeroportin e Napolit - rezervoni paraprakisht për të mos mbetur pa lirinë e lëvizjes me një çmim të lartë.

Çfarë makinash mund të merren me qira në Napoli?

Qytetet e mëdha të Perandorisë së lashtë Romake ofrojnë mundësi të jashtëzakonshme në zgjedhjen e shërbimeve turistike, kështu që këtu mund të merrni absolutisht çdo karrocë.

Makina juaj me qira në Napoli mund të jetë:

 1. SUV: Cilësi e lartë, veçori premium dhe hapësirë.
 2. Convertible: Gjithmonë një zgjedhje e mirë për qytetet me diell buzë detit.
 3. Sedan: Çmimi optimal me një nivel të shkëlqyer komoditeti për të udhëtuar në çdo distancë.
 4. Ekonomia: Një automjet i vogël nuk do t'ju thyejë xhepin.
 5. Minivan: Mund të vendosë lehtësisht deri në 7 persona dhe shumë çanta.

Para se të bëni zgjedhjen tuaj, mendoni se ku dëshironi të shkoni. Në plazh buzë detit, në Pompei, apo më tej përgjatë Italisë? Çdo plan kërkon një lloj trupi të ndryshëm.

Çmimi i makinës me qira në Napoli

Udhëtimi ynë i ëndrrave jo vetëm që duhet të ofrojë emocione të paçmueshme, por edhe të mos mbarojë kursimet tona. Çmimi i marrjes me qira të një makine në Napoli është një arsye e mirë për t'u ndjerë mirë me buxhetin tuaj sepse këtu nuk duhet të bëni kompromis.

Vetëm 20 dollarë hapin tregun për lëvizje të lirë në të gjithë Kampaninë. Dyfishoni atë shumë dhe mund të prisni me padurim një model premium të madhësisë së mesme. Nuk është i shtrenjtë në krahasim me qytetet e tjera turistike evropiane.

Disa këshilla për të kursyer në marrjen me qira të një automjeti:

 • Kërko për lloje të vogla trupash të segmentit Ekonomik
 • Preferoni marrjen me qira afatgjatë të makinave
 • Rezervoni gjithmonë paraprakisht (7-14 ditë)
 • Mos i blini të gjitha opsionet nëse nuk keni nevojë për to
 • Veproni bazuar në planin tuaj origjinal të udhëtimit.

Krahaso çmimin:

Klasa e makinave Çmimi i qirasë/ditë
Mini Makina 7-15 €
Makina ekonomike 10-30 €
SUV 15-60 €
Të konvertueshmet 30-150 €
Makina premium 50-100 €

Grafiku i kostos mesatare vjetore të marrjes me qira të makinës në Napoli

Grafiku tregon koston mesatare të marrjes me qira të makinës në Napoli në ditë. Ky çmim është llogaritur në bazë të një historie tre-vjeçare të rezervimeve për të gjitha klasat e makinave.

9 €
JAN
15 €
FEB
20 €
MAR
43 €
APR
41 €
MAY
44 €
JUN
47 €
JUL
39 €
AUG
35 €
SEP
24 €
OCT
12 €
NOV
16 €
DEC

Opsionet e disponueshme të makinave me qira në Napoli

Nuk ka kuptim të kufizoni komoditetin tuaj të udhëtimit kur keni akses në opsione shtesë. Duke marrë me qira një makinë në Napoli, ju mund të merrni shumë më tepër liri dhe komoditet sesa prisni.

Ndër shtesat më të kërkuara në Italinë qendrore do të gjeni:

 • Një shofer tjetër
 • Sedilja për fëmijë (deri në 10-12 vjeç)
 • Internet celular (pika e qasjes WiFi)
 • Paketë navigimi ose multimediale
 • Sigurimi i automjetit CDW dhe të tjera.

Kontrollo përshkrimin e ofertës për çmimet dhe një listë të plotë të shtesave. Asnjë depozitë, pagesa me kartë (kartë krediti ose debiti), anulim falas, pa pagesë paradhënie (pa depozitë) dhe opsione të tjera janë të disponueshme kur porosisni në internet. Rezervoni tani për të marrë më shumë.

Çfarë kompanish me qira operojnë në Napoli?

Buxhet, Avis, Noleggiare, Ecovia, Alamo, Dollar, Maggiore, Autovia dhe dhjetëra marka të tjera janë gati t'ju japin çelësat sot. Çdo kohëzgjatje transaksioni me lehtësi maksimale është e mundur me ndihmën e një prej këtyre kompanive me qira.

A ka ndonjë alternativë?

Një pronar privat dhe agjenci lokale me qira është një zëvendësim mjaft i mirë për një markë të madhe. Në fund të fundit, ju mund të merrni një shumë më të vogël në çek, duke marrë një automjet që mund të mos jetë aq i mirë.

Bazuar në përvojën e shoferëve të tjerë (më shumë në "Rent a Car Rishikimet e Napolit") mund të arrijmë në një përfundim të thjeshtë. Ata që duan një pushim relaksues pa stres dhe probleme shtesë duhet të marrin në konsideratë ofertat nga markat e mëdha. Ato ofrojnë avantazhe të qarta:

 • Modelet aktuale variojnë nga prodhuesit më të mirë evropianë të makinave
 • Gjendje teknike e patëmetë
 • Përvoja pa probleme
 • Mundësia e zëvendësimit ose kthimit të shpejtë
 • Nuk ka tarifa të fshehura ose kosto të tjera.

Napoli me qira një makinë komente

Ky rajon italian është i dokumentuar në qindra dokumente historike, referenca kulturore, filma dhe vepra të tjera arti. Por ne jemi të interesuar për dokumentacion më modern nga njerëz të tjerë që duhet të merren me marrjen me qira të një makine në Napoli. Pra, çfarë historie na tregojnë komentet?

Le të fillojmë me të mirat:

 • Nuk ka tarifa të fshehura ose mbipagesa të tjera
 • Makina me qira të lira në Napoli
 • Mundësi për të zgjedhur çdo lloj trupi
 • E lehtë për t'u paguar me kartë ose me para në dorë
 • Kushte të favorshme për sigurimin CDW
 • Një numër i madh atraksionesh historike.

Por çfarë ndodh me të këqijat?

 • Është e vështirë të gjesh një model pa paradhënie
 • Çmimet për makinën me qira për 1 ditë mund të jenë të larta
 • Disa kompani lokale nuk janë të ndërgjegjshme
 • Do të duhet të presësh nëse nuk e porosit paraprakisht.

Çfarë dokumentesh nevojiten për të marrë me qira një makinë në Napoli?

Shumica e kompanive kërkojnë një grup standard dokumentesh (pasaportë dhe patentë shoferi), edhe nëse merrni me qira një makinë në aeroportin e Napolit. Vetëm disa mund të kërkojnë një leje shoferi ndërkombëtar ose shtesë të tjera.

Prandaj, ju mund të rezervoni lirisht tani nëse i keni këto dy dokumente. Porosia juaj do të përfshijë një zbritje dhe një certifikatë rezervimi. Tani mund të eksploroni të gjithë Kampaninë dhe rajonet e largëta të Italisë me diell.

Informacione për dhënien e makinave me qira në Napoli në Itali

Vendndodhjet Napoli Itali, Stacioni i Trenit në Napoli, Qendra e Napolit, Aeroporti i Napolit Itali Capodichino (NAP)
Llojet e makinave Makina kompakte, mini-makinë, Makinë ekonomike, Sedan, SUV, luksoze, minibus (minibus), makinë sportive, standarde, ekzotike, makinë elektrike, e konvertueshme, kryqëzim, skuter, biçikletë, motor, motoçikletë
Mënyrat e pagesës Paratë e gatshme, Kartat e kreditit, Kartat e Debitit, Visa, Mastercard
Kompanitë e makinave me qira Avis, Alamo, Budget, Hertz, Sixt, Enterprise, Keddy, Localrent, Rentalcars, Kayak, Europcar, Budget, National, Thrifty, Discovercars, Dollar
Opsionet Qira pa depozitë, Kambio automatike, Karrige për fëmijë, Sigurim, Anulim falas, Kilometra të pakufizuar, Shoferi i dytë në kontratë, Kartoni jeshil (Tarifa ndërkufitare), Rezervimi online, Transferta, Dorëzimi i makinës në aeroport, Garantoni çmim të ulët

Makinë me qira të lirë në aeroportin Napoli

Nëse jeni duke vizituar Napoli, mund të merrni me qira një makinë nga kompanitë ndërkombëtare të makinave me qira, zyrat e të cilave ndodhen në aeroport.

Aeroporti Ndërkombëtar i Napolit (NAP)

Viale F. Ruffo di Calabria, 80144 Napoli NA, Italy